Regulamin współpracy - Michał Włodarczyk


 1. Rezerwacja terminu sesji zdjęciowej czy reportażu jest równoważna z akceptacją regulaminu. :)
 2. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. W przypadku choroby umówienie nowego terminu nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
 3. Wynagrodzenie za sesję, bądź reportaż należy uiścić w tym samym dniu gotówką lub przelewem na konto.
 4. Po sesji zdjęciowej bądź reportażu samodzielnie dokonuje selekcji zdjęć oraz niezwłocznie przystępuje do autorskiej obróbki. Następnie otrzymujecie ode mnie galerię wyselekcjonowanych i obrobionych zdjęć poprzez serwis PIC-TIME. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia do albumu, pobieracie pełne rozdzielczości wszystkich zdjęć, udostępniacie zdjęcia do social media oraz dla znajomych i gości. Galerie może być dostępna na hasło.
 5. Gwarantuje poziom wykonywanych zdjęć, zgodny z moim portfolio oraz tym co możecie zobaczyć na moich social mediach i blogu.
 6. Obróbka zdjęć po sesji czy reportażu trwa maksymalnie do 1 miesiąca, lecz zazwyczaj mam dla Was cały materiał już w ciągu dwóch tygodni.
 7. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 8. Galeria w serwisie PIC-TIME i kopia zapasowa zdjęć jest dostępna przez 6 miesięcy od momentu sesji czy reportażu.
 9. Obróbka zdjęć odbywa się głownie przy pomocy programu Lightroom, dlatego też nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam postaci, nie przeklejam min ani oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe.
 10. Zobowiązuje się do ochrony Waszego wizerunku i bez Waszej zgody i wiedzy nie udostępniam zdjęć do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nie udostępniam żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.
 11. Możliwość pokazania wykonanych przez siebie zdjęć stanowi ważny element mojej działalności. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miał możliwość umieszczenia zdjęć na mojej stronie internetowej, blogu czy platformach społecznościowych. Zgodnie z powyższym wyrażacie / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie Waszego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 12. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp. Rozpowszechniając zdjęcia w internecie zobowiązujecie się do podpisywania ich autora.
 13. Nie wyrażam zgody na ponowne modyfikacje kolorystyczne, nakładanie filtrów na instagramie podczas publikacji przez Was zdjęć.
 14. Wykorzystywanie zdjęć do celów komercyjnych wymaga wcześniejszego uzgodnienia ze mną.
 15. W miejscach plenerowych wymagających opłaty za wstęp, na przykład w okolicy jakiegoś pałacu, koszt leży po Waszej stronie.
 16. Podczas reportażu Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za niższą jakość techniczna i merytoryczną zdjęć w przypadku wyraźnego ingerowania osób trzecich w kadr(np. członkowie rodziny wchodzący uporczywie z aparatami czy telefonami w kadr), oraz w warunków świetlnych(np. używanie przez wideo operatorów mocnego, halogenowego oświetlenia w kościele lub na sali weselnej).
 17. Podczas wykonywania reportażu nie gwarantuje, że na zdjęciach będą znajdowały się wszystkie osoby uczestniczące w Uroczystości. Jeżeli zależy Wam na uwiecznieniu na zdjęciach którejkolwiek z takich osób, musicie mnie o tym poinformować.
 18. Regulamin obowiązuje od dnia 01.09.2019 roku.